Class Final Winners:
Class | First | Second | Third |
Mens One | T370 | Mike Greaves | SP24 | Ashleigh Robinson | ST19 | Simon Farrar |
Mens Two | S118Y | Jack Farrow | Y150 | Alan Suttle | SC2 | Shaun Thompson |
Mens Three | S151Y | Paul Bulmer | IK316 | Martin Beaney | WR64 | Martin Walker |
Mens Four | M60 | Nicky Williams | SN6 | Wes Johnson | YD20 | Emily Jefferson |
Mens Five | C41E | Antony Jackson | ST6 | Colin Chilvers | P24EM | Brian Wright |
Mens Six | N25 | Andrew Smith | S25Y | Nev Armstrong | N166 | Kev Spriggs |
Mens Stock Hatch | S17Y | Joe Neal | S51Y | Pete Wall | WR99 | Mark Day |
Mens Seven | YD178 | James Almack | SP222 | Brendan Guest | YD8 | Lee Nickling |
Mens Eight | WR20 | Ian Stephenson | SC1 | Antony Ross | Y811 | Dave Newby |
Mens Nine | SC150 | Anthony Read | P5EM | Jason Richardson | WR111 | Paul Wright |
Mens Ten | R7 | Paul Fackrell | Y88 | Neil Rawlinson | SC12 | Andy Patrick |
Mens F600 | ST1 | Terry Cox | ST42 | Gavin Waby | WR35 | Neil Richardson |
Ladies One | ST447 | Tina Hilton | SC171 | Kirsty Malkin | NASA6 | Rebecca Green |
Ladies Two | ST81 | Katy Holmes | SC85 | Emma Hall | YD2 | Angie Hilton |
Ladies Three | S292Y | Julie Shaw | ||
Ladies Four | ST888 | Wendy Standish | Y15 | Leigh Daniells | L15 | Lisa Branston |
Ladies Five | ST6 | Sarah Chilvers | T72 | Kate Dixon | IK91 | Samantha Whipps |
Ladies Six | WR900 | Becki Mallinson | P59EM | Pam French | IK92 | Sue Whipps |
Ladies Stock Hatch | SL45 | Fiona Macintyre | ||
Ladies Seven | LM30 | Charlotte Pugh | ST2 | Nicola Mackenzie | ST16 | Sarah Chilvers |
Ladies Eight | WR30 | Gemma Stephenson | WR20 | Lindsay Stephenson | ST44 | Nicola Mackenzie |
Ladies Nine | YD117 | Christine Raffel | ST337 | Nicola Odlin | SC442 | Ashleigh Mason |
Ladies Ten | |||
Ladies F600 | |||
Junior Saloons | ST19 | Jake Farrar | ||
Junior Specials | WR11 | Sean Wright |
Other Finals & Information:
The Philip 'Bimbo' Bryan FASTEST SALOON ON GRASS 2010 Champion
C41E | Antony Jackson
The Bob Mosley FASTEST SPECIAL ON GRASS 2010 Champion
ARC4 | Phil Cooper
LINCOLNSHIRE OPEN CHAMPIONSHIP 2010 Champion
N34 | Matt Tasker
JUNIOR OPEN CHAMPIONSHIP 2010 Champion
YD343 | Katie Wilson
FASTEST MAN ON GRASS- Sponsored by Ken Hammond 2010 Champions
ARC4 | Phil Cooper
The Mandy Thompson FASTEST LADY SALOON ON GRASS 2010 Champions
WR900 | Becki Mallinson
The Mandy Thompson FASTEST LADY SPECIAL ON GRASS 2010 Champions
SC17 | Clare Horner
The Mandy Thompson FASTEST LADY ON GRASS 2010 Champions
WR20 | Lindsay Stephenson
The Dave Hodgson FASTEST JUNIOR ON GRASS 2010 Champions
S67Y | Zack Booth
Website Maintained by Southyorks Publications
Fastest Man On Grass 2010